HIV Recipients:No2c
From Waalt
| |||
Recipient and Issue Date of Copy | Additional Information | Recipients not found on C 67/32 | |
---|---|---|---|
[m. 20] Johannes Creke de Flete in Holand in comitatu Lincoln’ (25 March1400) | |||
Thomas Daccombe de comitatu Dorset, juniior (25 March 1400) | |||
Thomas Daccombe de comitatu Dorset, senior (25 March 1400) | |||
[vacat quar aliter superius: Andreas Coumbe de comitatu Suthampton (18 March 1400)] | |||
Hugo de Leversegge, clericus (24 March 1400) | |||
Nicholas Spicer de Redyng (26 March 1400) | |||
Johannes filius Ricardi Herrees de Penneford (27 March 1400) | |||
Willelmus Godefrey de coventre, wyredrawer (25 March 1400) | |||
Johannes Pratte de Retford (27 March 1400) | |||
Sara Oxwyke de Creton’ in comitatu Lincoln’ (27 March 1400) | |||
Johannes Oxwyke de Creton’ in comitatu Lincoln’ (27 March 1400) | |||
Johannes Dacombe de comitatu Suthampton (25 March 1400) | |||
Johannes Wayte de Tichefeld in comitatu Southampton (25 March 1400) | |||
Thomas Perye, bochier de comitatu Middlesex (18 March 1400) | |||
Johannes Purcas de Bannebury, bocher alias dictus Johannes Bocher de Bannebury (26 March 1400) | |||
Richard Neweport, civis et mercator London alias dictus Ricardus Spicer de Plymmouth marchaunt (26 March 1400) | |||
Willelmus Calle de Parva Waldyngfeld (26 March 1400) | |||
Robertus Colyns alias Robertus Jonesson alias Robertus bocher de Horblyng in comitatu Lincoln’ (20 March 1400) | |||
Willelmus Chapman de Burton Querey (27 March 1400) | |||
Johannes Rosse alias Johannes Ros de Farnelegh alias Johannes de Farnelegh (26 March 1400) | |||
Willelmus Wryght de Frankfosse in comitatu Ebor’ alias Willelus Cartewryght de Frankfosse (26 March 1400) | |||
Magister Robertus Bays, clericus (28 March 1400) | |||
Thomas Wyssenden squyer alias Thomas Wyssynden (1 April 1400) | |||
Johannes Latemer (27 March 1400) | |||
Alexander Benfold de Bello (18 March 1400) | |||
Johannes Wyse denior alias dictus Johannes Wyse de Pembrok (1 April 1400) | |||
Willelmus Staunton dyspleyer alias Willelmus Staunton de comitatu Norfolk (2 April 1400) | |||
Ricardus Parker alias Ricardus Hunte de Whitechirche in comitatu Suthampton (4 April 1400) | |||
Ricardus Bonvyle de Plymmuth (3 April 1400) | |||
Johannes Donne de Donyngton de comitatu Ebor’ (4 April 1400) | |||
Robertus Parkere de Quenecamell (4 April 1400) | |||
Johannes Saunt Chinerell de comitatu Derby (4 April 1400) | |||
Johannes Tiler de Redyche (5 April 1400) | |||
Johannes Russell chivaler (28 April 1400) | |||
Johannes Mareys de Ikelyngton’, barbour (4 April 1400) | |||
Thomas Dyngge de Wyssyngdene in comitatu Rotel (6 April 1400) | |||
Johannes Dygyn alias Johannes Brook de Enysham in comitatu Wygorn’ (6 April 1400) | |||
[m 19] Ricardus Stathum de Morley in comitatu Derby alias Ricardus filius Radulphi Stathum de Morley (6 April 1400) | Brothers: William de Stathum and Thomas de Stathum (KB 27/559 m 3 Rex) and Robert de Stathum (KB 27/531 m 20d Rex); Father: Ralph Stathum received general pardon on 23 March 1400 (non molestando writ issued 18 Jan. 1401): KB27/559 m 3 Rex | ||
Johannes Stapelton armiger alias Johannes Stapulton de Bristol (6 April 1400) | |||
Johannes Sampson de Plymmuth junior (26 March 1400) | |||
Jacobus Smyth de Skillyngton alias Jacobus filius Thome Smyth de Skillyngton in comitatu Lincoln’ (6 April 1400) | |||
Thomas Brynkley de Dertford in comitatu Kanc’ alias Thomas Brynkley de Northlambehyth in comitatu Surrey alias Thomas Brynkley de Brynkley in comitatu Canterbury (8 April 1400) | |||
Willelmus Walker capellanus alias Willelmus Bylyngton capellanus de comitatu Lancastre (8 April 1400) | |||
Johannes Bloune de Erthungborugh de comitatu Norht’ (8 April 1400) | |||
Ricardus Bryd de Kyngeston super Hull, shipman, alias Ricardus Brydde filius Petri Brydde de Kyngeston super hull, maryner alias Ricardus Bryd de Ebor’, mercator (1 April 1400) | |||
Johannes Smyth de Rischeden de comitatu North’ (8 April 1400) | |||
Rogerus Erlyche de comitatu Hereford (10 April 1400) | |||
Willelmus de Wynteworth, commorans in Mersburgh in comitatu Ebor’ (10 April 1400) | |||
Willelmus Terry de Okthorp in comitatu Derbry (5 April 1400) | |||
Johannes Toppa de Steventon (12 April 1400) | |||
Radulphus Vivian de Trevdron (10 April 1400) | |||
Willelmus Baker de Wockyng in comitatu Surrey (12 April 1400) | |||
Johannes filius Johannis Wilkynson de Stuardby in comitatu Cumbr’ junior (14 April 1400) | |||
Willelmus Yerd de Preston in comitatu Somerset (11 April 1400) | |||
Galfredus Spere alias Galfredus Palttokmaker de Coventre in comitatu Warr’ (4 April 1400) | |||
Johannes Eynon’ de Norchard juxta Rydbard senior alias Johannes Eynon de Pembroch (4 April 1400) | |||
Johannes Stevenes de comitatu Pembroch, armiger (1 April 1400) | |||
Galfredus Pencrych de Pencrych de comitatu Staff’ alias Galfredus Pencrych (13 April 1400) | |||
Johannes Syzer alias Johannes Syzer de Treengr in comitatu Hereford (15 April 1400) | |||
Johannes Paraunt de comitatu Somerset, serviens Regis ad arma (14 April 1400) | |||
Thomas de Stones de Whethull de comitatu Salop alias Thomas de Stonus de comitatu Salop (16 April 1400) | |||
Johannes Bagard de Parva Posthorn in comitatu Salop alias Johannes Bagard de puton in comitatu Salop (16 April 1400) | |||
Ricardus Herny de Tressescolowe in comitatu Cornub alias Ricardus Herny de villa Westmonasterium (12 April 1400) | |||
Rogerus Dod de Pontesbury in comitatu Salop alias Rogerus Dodde filius Ricardi Dodde de comitatu Salop (18 April 1400) | |||
Johannes Morys, bakere de Kymbalton in comitatu Hunt’ alias Johannes Chaumpfloure (18 April 1400) | |||
Ricardus Wotton de Teukesbury arminger alias Ricardus Wynegod alias Ricardus Pyngel (2 March 1400) | |||
Andreas Hake miles (21 April 1400) | |||
Ricardus Perers de Whetehamstede (22 April 1400) | |||
Robertus Aumesbury serviens Johannis Godeston alias Robertus Amesbury de London, mercer, alias Robertus Ambresbury de Ambresbury alias Robertus filius | |||
Henrici Fermer de Ambresbury (22 April 1400) | |||
Nicholaus Conpere de Stutton in Holand in comitatu Lincoln (16 April 1400) | |||
Johannes Colman de Pollesworth alias Johannes Neuton filius Alicie Colmon de Poleyd in comitatu Warr’ (26 April 1400) | |||
Guido Breton de Merston in comitatu Warr (20 April 1400) | |||
Henricus Mowelonde de Bernechorne in comitatu Sussex (26 April 1400) | |||
Ricardus filius Ricardi Gylle de Caldaygraunge (20 Aprl 1400) | |||
Johannes Coke serviens Magerie Duket de comitatu Westmoreland (26 April 1400) | |||
Johannes Freman de comitatu Ebor’ (26 April 1400) | |||
Johannes Russell filius Johannis Russell chivaler senior (25 April 1400) | |||
Petrus de Faldegate de Aldeby alias Petrus de Faluyate de Aldeby alias Petrus de Faldeyate de Aldeby alias Petrus Falyate de Aldeby alias Petrus Faldeyate de Aldeby (2 May 1400) | |||
Matilda uxor Willelmi Plommer de Coventre alias Matilda filia Johannis Draper de Monnemouth alias Matilda uxori Willelmi Plummer de comitatu War (2 May 1400) | |||
Clemens Torkesseye alias Clemens Tokeseye alias Clemens Torkessey de Bryston alias Clemens Torkesey de Birston alias Clemens Peytevyn de Briston (1 May 1400) | |||
Johannes Barbour de Thresk (4 May 1400) | |||
Thomas Burre de Chelmersford (5 MAY 1400) | |||
Magister Henricus Walton clericus alias Henricus Welles clericus alias Henricus Wellys corrector et commissarius general’ domini Henrici Norwiceum Episcopi
(5 May 1400) |
|||
Johannes Laund de Exton in comitatu Roteland (2 May 1400) | |||
Johannes Janyn de Wykham (3 May 1400) | |||
Thomas del Gaylle de comitatu Cumbria (1 May 1400) | |||
Thomas Hellier alias Thomas Redman clericus (6 May 1400) | |||
Hugo Moyle clericus (6 May 1400) | |||
Henricus filius Johannis Lond alias Henricus filius Johannis Londe de Sproxston alias Henricus Lond de Sproxston alias Henricus Lond de Sproxton (5 May 1400) | |||
Johannes de Hide de Thirnvaston alias Johannes de Hyde de Thorvaston (5 May 1400) | |||
Thomas Percyvale de Mudle in comitatu Salop alias Thomas Eryth de comitatu Kanc’ (5 May 1400) | |||
Thomas Banaster de Taunton in comitatu Somerset, leche (5 May 1400) | |||
Ricardus Smyth de Catryk alias Ricardus Jakson smyth (5 May 1400) | |||
Ricardus Cayte de Wolhampton alias Ricardus Kayte de Subburton alias Ricardus Cayte de Kyngescler alias Ricardus Williamservant Fauconer (5 May 1400) | |||
Johannes de Manosty de Irton in comitatu Cumbria, senior (5 May 1400) | |||
Thomas Doweson de Dereham in comitatu Cumbria (5 May 1400) | |||
Ricardus Risseby mercator alias Ricardus Russeby de Kydermynster (5 May 1400) | |||
Henricus Borderer alias Henricus Colyer de comitatu Warr’ (6 May 1400) | |||
Simon Taylour de Coventre alias Simon Manny (7 May 1400) | |||
Normannus Swynford alias Dunston de Howton de comitatu Lincoln (8 May 1400) | |||
Thomas Astelegh abbas de Wyggemore (7 May 1400) | |||
Johannes Colwall alias Johannes nuper serviens Rogeri Turpeton’ canonicus de Wyggemore de comitatu Salop (4 May 1400) | |||
Nicholaus Whaddon de comitatu Berk’ (10 May 1400) | |||
Johannes Hodonet de Henley (10 May 1400) | |||
Johannes Kayturneys alias Johannes Kaytourneys de Westharnham (10 May 1400) | |||
Ricardus Childe de Duddelbury (10 May 1400) | |||
Isabella quondam uxor Willelmi Melton alias Isabella Hardecoute de Wycombe (10 May 1400) | |||
Rogerus Salmon de Knolle in comitatu Warr’ (10 May 1400) | |||
Ricardus de Rakedon de Stoneaton (10 May 1400) | |||
Johannes Oyle de Burnum alias Johannes Oyle de Burnum in comitatu Lincoldn (10 May 1400) | |||
Ricardus Whychard de Nethirsheyle alias Ricardus Wychard de comitatu Leyc’ (10 May 1400) | |||
Philippus Lambard de Dertemuth (8 May 1400) | |||
Henricus Jeff faber de Ebor’ (5 May 1400) | |||
Willelmus Hammond de Parva Inkebarowe (7 May 1400) | |||
Johannes Sadeler de London taverner (11 May 1400) | |||
Willelmus Goydwene wryghte de Multone juxta Kenteford in comitatu Suff’ (10 May 1400) | |||
Johannes Shirley de comitatu Derby (8 April 1400) | |||
Johannes Adames de Cleton (12 May 1400) | |||
Willelmus Frankeleyn de Walton juxta Kylmyncote (10 May 1400) | |||
Robertus Watkynson smth de Harwode alias Robert Watkynson smyth de Harwode de comitatu Ebor (16 April 1400) | |||
Willelmus Tounesende de Ardele alias Willelmus filius Roberti Tounesende de Ardele in comitatu Oxon (8 May 1400) | |||
Johannes Lok de Brun’ alias Johannes Lokyngton de Brunn’ alias Johannes Lok de Brunn’ spicer alias mercer (4 May 1400) |