HIV Recipients:No1

From Rpalmer
Jump to: navigation, search


General_Pardons


List of recipients of Henry IV’s first general pardon with date of issue of their copy based on C67/32

Recipient and Issue Date of Copy Additional Information Recipients not found on C 67/32
Johnannes Dare of Swaneseye (20 Nov 1399)
Robertus Hosband de Hotonhang alias dictus Robertus Husband (1 Dec)
Reginaldus de Wombewell (2 Dec)
Johannes filius Johannis Saperton de Saperton alias dictus Johannes Saperton junior alias dictus Johannes filius Johannis Fylby de Saperton (1 Dec)
Robertus Taundy de Southewyk (3 Dec)
Adam de Sharpclyf de comitatu Staff (2 Dec)
Johannes Elyotte de Oddeston junior (2 Dec)
Adam Smyth de Guenieth in comitatu Norff (2 Dec)
Willelmum Wollesby alias dictus Willelmus Ulceby de Cambridge alias dictus Willelmus Ullesby de Cantebrigge (1 Dec)
Nicholaus Dall de Stratton (1 Dec)
Willelmus del Brig de Gyusburn in Clyveland (1 Dec)
Willelmus Fraunceys de Herstoft alias dictus Willelmus Fraunceys filius Johannis Fraunceys de Hertoft de parochia de Hikenale in comitatu Derby (3 Dec)
Simon Glover de Spaldyng (2 Dec)
Johannes Alman filius Johannis Alman de Crosseby (1 dec)
Johannes Mille capellanus de comitatu Devon (2 Dec)
Willelmus Bonum alias dictus Willelmus Bonhome alias dictus Willelmus Barker alias dictus Willelmus Galyon de Longstratton in comitatu Norff (20 Nov)
Radulphus Paket de Magna Lynford (2 Dec)
Thomas Prat nuper commorans in comitatu Northumbria alias dictus Thomas Flesshewer de Sarum in comitatu Eborum (2 Dec)
Thomas Fouke de Riharduscastell alias dictus Thomas filius Johannis Fouke de Ricarduscastell (3 Dec)
Johannes Foys sadellere alias dictus Johannes Foys sadelere (3 Dec)
Willelmus Walcote de Hyswyndon (3 Dec)
Richard Clerke mawer (1 Dec)
Johannes Whyther alias dictus Johannes Wyther de Camme alias dictus Johannes Whyther de Foresta de Dene (1 Dec)
Willelmus Denys de Magna Jernemuth (4 Dec)
Johannes Blencarne (4 Dec)
Willelmus Bonde de Magna Walsyngham (3 Dec)
Willelmus Tebaude de Cokefeld in comitatu Sussex alias dictus Willelmus Swyft alias dictus Willelmus Brewer (3 Dec)
Thomas Brook chivaler (3 Dec)
Willelmus Bonevill chivaler (3 Dec)
Willelmus Gylerd de Lanton alias dictus Willelmus Eylard alias dictus Willelmus Meylard alias dictus Willelmus Meylerd (4 Dec)
Johannes Broun alias dictus Johannes Broun de Hibernia (24 Nov)
Robertus Tolouse manens in North Wodebernygham infra mansum nuper Thome Fox de Northwodebernysham alias dictus Robertus Tolouse manens in North

Wodebernyngham infra mansum nuper Thome Fox de Northwodebernyngham (1 Dec)

Ricardus Tomson de Wyshowe (1 Dec)
Ricardus Wodeward alias dictus Ricardus de Wodewarde filius Thome de Wodeward (5 Dec)
Johannes Rykhill alias dictus Johnnes van Rykkyll ducheman alias dictus Johannes Ingelour Flemmyng (5 Dec)
Thomas Norton senior alias dictus Thomas de Norton de Bristollia senior (4 Dec)
Willelmus Clerk de Bristollia (4 Dec)
Willelmus Hogkyn alias dictus Willelmus Hoggekyne alias dictus Willelmus Hoggekyns de Bristollia (4 Dec)
Cristina Flynt filia Willelmi Flynt (3 Dec)
Johannes de Aynesworth filius Johannis de Aynesworth alias dictus Johannes de Eynesworth de Castelton alias dictus Johannes de Aynesworth de Castelton Peke

(5 Dec)

Thomas Rogerson de Kirketon alias dictus Thomas Jonson Rogerson de Kirketon in Holand (10 Dec)
Johannes de Staynyng de comitatu Lancastre alias dictus Johannes de Staynyng de Burtonwode in comitatu Lancaster (2 Dec)
Johannes Fostur de comitatu Lancastre alias dictus Johannes Fostour milnere de Lydeyatemylne (2 Dec)
Ricardus Totty de Snape capellanus alias dictus Ricardus Totty that was the paryspreest of Bokenhamfery in comitatu Norff (8 Dec)
Adam Pycot yoman alias dictus Adam Pygot alias dictus Adam Lonbuyrgh (7 Dec)
Johannes Cook (10 Dec)
Johannes Newenton de Shirborn in comitatu Dorset (8 Dec)
Willelmus Stevenes de Bristoll fisshmonger alias dictus Willemus Stevenes de Bristoll mercartor (12 Dec)
Johannes Stevenes de Bristoll fisshmonger alias dictus Johannes Stevenes de Bristoll mercator (12 Dec)
Johannes Savage alias dictus Johannes Savage de comitatu Cestre (14 Dec)
Willelmus Elde de comitatu Bed alias dictus Willelmus Olde de comitatu Bed alias dictus Willelmus Elde de Hacche in parochia de Northyevele in comitatu Bed

alias dictus Willelmus Olde de Hatche in parochia de Noirthyevele in comitatu Bed (14 Dec)

Johannes Broun de Walyngford (18 Dec)
Willelmus Benyile persona ecclesia de Nutfeld (15 Dec)
Willelmus Dudlee mynstrall alias dictus Willelmus Dodelee mynstrall alias dicctus Willelmus Dudele mynstraall (7 Dec)
Johannes Loft de Feveresham (16 Dec)
Radulphus del Shawe filius Willelmi del Shawe de Ocuyk in comitatu Eborum alias dictus Radulphus atte Shagh filius Willelmi atte Shagh de Whyk in comitatu

Eborum (12 Dec)

Willelmus de Torkesey alias dictus Willelmus de Torkesey bocher alias dictus Willelmus de Torkesey de Tunby cosour (17 dec)
Johannes Barstaple de Bristoll (18 Dec)
Thomas Colston de Bristol (18 Dec) E13/116, m 2 [1]
Willelmus Pounde de Bristol (18 Dec)
Johannes Lizard de Bristoll (18 Dec)
Johannes Treginmowne alias dictus Johannis Cornyssh de comitatu Cornub’ alias dictus Johannes Barbour (20 Dec)
Willelmus Wyndebank (17 Dec)
Johannes Jaggere (17 Dec)
Robertus Benland alias dictus Robertus Benlandes de comitatu Ebor’ (26 Dec)
Thomas Mascusfeld de Ledbourne alias dictus Thomas Maclesfeld de Ledbourne alias dictus Thomas Benys de Ledbourne (3 Jan 1400)
Adam Herward de Pynchebek (2 Jan)
Johannes Cable de Frome Branche (2 Jan)
Vivianus Alse alias dictus Vivianus filius Rogeri Alse (8 Jan)
Thomas Plukke de Dennere junior (12 Jan)
Johannes Saperton de Saperton senior alias dictus Johannes Filby de Saperton alias dictus Johannes Saperton de Saperton (12 Jan)
Nicholas Burgeys (12 Jan)
Adam Pouroere de Southwerk London alias dictus Adam Coupere de Southwerk alias dictus Adam Glovere de Southwerk alias dictus Adam Wright filius Willelmi

Bateman de South Elmeham in comitatu Suffolk (8 Jan)

Richard Porter de Chestrefeld barker alias dictus Richardus filius Willelmi Herreson de Chestrefeld barker (20 Jan)
Robertus filius Willelmi de Bradelay justa Skypton in Craven’ (18 Jan)
Johannes Pille de comitatud Somerset (20 Jan)
Laurencius Bryght leche alias dictus Laurencius Leche (10 Jan)
Willelmus de Dryby de Quappelade armiger (20 Jan)
Willelmus Wawayn de comitatu Northumbria alias dictus Willelmus Wawayan de Dowenom juxta Richemond in comitatu Eborum (21 Jan)
Philippus Cady alias dictus Phillippus Cady de Suffenhale alias dictus Phillippus Cady de Wolvernehampton (21 Jan)
Ricardus Vyncent alias dictus Ricardus Vyncent de Northalle alias dictus Ricardus Vyncent minister regis in officio de Hedborwe (23 Jan)
Willelmus Freman (12 Jan0
Johannes Eldon de Hibernia alias dictus Johannes Stoke de Hibernia (20 Jan)
Rogerus Estewell clericus alias dictus Rogerus Estewell capellanus (25 Jan)
Ricardus Piryton de Bedmynstre in comitatu Somerset webbe (21 Jan) plaintiff in trespass case [2]
Willemus serviens Rogeri de Arderne (20 Jan)
Willelmus de Carnaby alias dictus Willelmus de Carnaby de Eborum wever (18 Jan)
Johannes Wryght de Blatherwyk (25 Jan)
Johannes Slegh de comitatu Cumbria (20 Jan)
Ricardus Robertson de Westbretton (5 Jan)
Walterus Littelton webbe alias dictus Walterus Webbe de Wygorn (25 Jan)
Nicholaus Cokson shipman (20 Jan)
Nicholaus Knechebole de Magna Dunmowe in comitatu Essex (5 Jan)
Johannes Catesby alias dictus Johannes Thacchere de Fulburn in comitatu Cambridges (17 Jan)
Galfridus Gylle (16 Jan)
Johannes Hawekyne de Seintlaurencewyke in comitatu Somerset (12 Jan)
Thomas Whythed de Lilburne in comitatu Norht alias dictus Thomas filius Johannis Whythed de Lilburne in comitatu Norht (20 Jan)
Willelmus Compton alias dictus Willelmus Cumpton de comitatu Wiltes’ (26 Jan)
Johannes Dyker alias dictus Johannes Dykere mynstraldl (1 Jan)
Willelmus Deynys de Sutton in Insula de Ely (24 Jan)
Thomas de Neweport alias dictus Thomas Newport (28 Jan)
Willelmus Smyth de Mathyrsey (26 Jan)
Henricus del Hethe de Honneswroth alias dictus Henricus del Hethe de Hounesworth alias dictus Henricus Hamesworth de Eton alias dictus Henricus Hannesworth

alias dicuts Henricus atte Hethe de Wyke in comitatu Buk (25 Jan)

[m 22]
Petrus Norman alias dictus Petrus Kembeare (26 Jan)
Ricardus Chich de Benfeld tyler alias dictus Ricardus Tyler Johanservant Drayton chivaler (25 Jan)
Johannes Piers persona ecclesie de Lodelowe (18 Jan)
Johannes Copston de Coventre drapere alias dictus Johannes Moldrych de Coventre draper (29 Jan)
Robertus Bayldon de Kyrkton (20 Jan)
Johannes Reonde ballivius de Brymfeld (19 Jan)
Galfridus Gervais (25 Jan)
Ricardus Holneherst de Smerdon in comitatu Kanc (28 Jan)
Stephanus Merybery de Horne in parochia de Blecchhynglegh in comitatu Surr (4 Febr)
Walterus Lynne cornyser alias dictus Walterus Cornyser de Wygorn alias dictus Walterus Lynne de Eborum cornyser (5 Feb)
Johannes Billyngford alias dictus Johannes Smyth de Billyngford alias dicuts Johannes Smyth de Bryston alias dictus Johannes Smyth de Bryston alias dictus

Johannes filius Gilberti Smyth de Billyngford (27 Jan)

Willelmus Couper de Estwykham in comitatu Lincoln (29 Jan)
Johannes filius Ricardi Alyen de Estgrenstede (29 Jan)
Willelmus Cokkull de Nova sarum alias dictus Willelmus Cokkull clericus (16 Jan)
Johannes Douch drover (5 Feb)
Johannes de Exton capellanus (5 Feb)
Johannes Graynefon de Sutton alias dictus Johannes Granescuin de Soton (7 Feb)
Johannes Grenebowe dethurmaston (5 Feb)
Johannes Salman nuper capellanus parochia ecclesie de Bolfeld alias dictus Johannes Salman nuper capellanus parochialis ecclesie de Blofeld (10 Feb, apud

Westminster)

Willelmus Webbe de Southale (7 Feb)
Johannes Chese alias dictus Johannes Chese parker of Hanlee alias dictus Johannes Chese de Lillyngstone Lovell seniori uni forestariorum foreste nostre de

Hanlee (28 Jan)

Roger Mason de Magna Dalby alias dictus Rogerus artte Welle mason de Chacombe Dalby alias dictus Rogerus Heynson de Magna Dalby mason (4 Feb, apud

Westminster)

Robert Flecher milner de Sliford alias dictus robertus Flechar milner de Sleforth alias dictus Robertus Fletcher milner de Sleford (5 Feb, apud Westminster)
Johannes Smyth de Eynesham (10 Feb, apud Westminster)
Nicholaus Parker de Foscote Underhaulee alis dictus Nicholaus Parker (apud Westminster, 28 Jan)
Johannes Partryngton de Brokylsby IBrocklesby, co. Lincolnshire), capellanus (12 Feb)
Walterus Driver de Parva Posthorn (5 Feb)
Thomas del Spens de Bowes (7 Feb)
Nicholaus Fox de Norton subtus Hamedon (Norton-sub-Hamdon) (10 Feb)
Willemus Swahyn filius Johannis Sqyan de Cumberton (12 Feb)
Johanna uxor Ricardi Thichebourn alias dicta Johanna Lundeneys uxor Ricardi Thichebourne (12 Feb)
Johannes Gyllyng de Royston manens in hospicio Thome Taverner de Royston alias dictus Johannes Gilling alias dictus Johannes Gyllyng de London (10 Feb)

Simon Pescod (10 Feb)

Thomas Pitton de Gosberkirk alias dictus Thomas filius Johannis Pitton de Gosberkirk alias dictus Thomas Pitton filius Johannis Pitton de gosberkirk (2 Dec)
Thomas Tyes de comitatu Eborum alias Thomas Tyas de Rtyppeley (4 Feb)
Johannes serviens Alexandri Barkere de Magna Thurlowe alias dictus Johannes Myngy (14 Feb)
Johannes Danyel de Parva Shepey (12 Feb)
Ricardus Smyth de Slyford alias dictus Ricardus de Botereye alias dictus Ricardus Precher alias dictus Ricardus Smyth de Nova Lafford alias dictus Ricardus

de Boery (12 Feb)

Robertus Baxster de Bristoll alias dictus Robertus Baster de Bristoll nuper manens in Wygan in comitatu Lancastre (9 Feb)
Hugo Cheyny vicarius ecclesie de Caynam (9 Feb)
David Thloyt de comitatu Salop (14 Feb)
Thomas Helperby de Guthmundham (12 Feb)
Robertus Grenewey alias dictus Robertus Foulere (10 Feb)
Rogerus Palfreyman de comitatu Lincoln (11 Feb)
Johannes Absalan de Neubury carpenter (1 Feb)
Johannes Herthenen serviens Johannis atte persones de Parva Petlyng alias dictus Johannes Hertene (17 Feb)
Johannes Godffray de Margaretestretton cupper (16 Feb)
Johannes Chynnok (16 Feb)
Laurencius filius Laurencii Myntlyng de Holbech alias dictus Laurencius Myntlyng de Holbech junior (18 FEb)
Robertus de Huls alias dictus Robertus de Holes de Repyngdon (16 Feb)
Johannes Ferrour de Stepelashton (17 Feb)
Willelmus Copleston (28 Jan)
Johannes Arnald de Gippewico (17 Feb)
Thomas Conyng de Folkyngham alias dictus Thomas Conyng de Hacunby (12 Feb)
Thomas Matrasmaker de Wartre alias dictus Thomas de Clyfton alias dictus Thomas filius Johannis de Clyfton (18 FEb)
Johannes Wydmbyssh de comitatu Essex (20 Feb)
Willelmus Brian alias dictus Willelmus filius Brian de Herdeby alias dictus Willelmus de Herdeby serviens Wildlelmi Disny alias dictus Willelmus Disney alias dictus Willelmus Disnay (18 Feb)
Henricus Maundevile de Dengle (20 Feb)
Johannes Newelond alias dictus Johannes Newlond (17 Feb)
Walterus of the Forest de Bergham (10 Feb)
Willelmus Bedford alias dictus Willelmus Hardyng (13 Feb)
Willelmus Fythelere de Bradle junior (26 Feb)
Robertus Cartere armiger (24 Feb)
Robertus Sariand (26 Feb)
Willelmus Saunderson alias dictus Willelmus Saundirson alias dictus Willelmus Saundresson alias dictus Willelmus Saundreson de Kyrkton in Lyndesey (25 Feb)
Johannes Tropmell de Misen (28 Feb)
Mauricius Braunfeld (2 March)
Ricardus Yonge de Coventre scryveyn alias dictus Ricardus Yonge de Covent re parchemynmakere et Jacoba uxor ejus (3 March)
Willelmus Baron de Cholsey in comitatu Berk (5 March)
Normannus Dunstall de Howton alias dictus Normannus Dunston de Howeton alias dictus Normannus de Swyneford de comitatu Lincoln (1 March)
Willelmus de Esshes de Mellyng (6 March)
Johannes Hingan de le Yongell de comitatu de Cork alias dictus Johannes Virgan (26 Feb)
Walterus Crowe de Deenthorp juxta Bukwyk (5 March)
Thomas Stanley de Notyngham alias dictus Thomas Stanley de Notyngham irnemonger alias dictus Thomas de Stanley de Notyngham Ironmonger (8 March)
Johannes Galte de Sutton in Holand alias dictus Johannes filius Petri Galte de Stutton in Holand (1 March)
Johannes Batteson de Kirketon capellanus alias dictus Johannes Scot capellanus (9 March)
Johannes Caley de Twykenham (5 Feb)
Johannes Lange de Lydeard Milsent alias dictus Johannes Lange de Nortlydyard alias dictus Johannes Lang de Northlydeard alias dictus Johannes Lang de Lydyard Milcent [Lydiard Millicent, co. Wilts] (8 March)
Thomas Myles de Haleseweyn alias dictus Thomas filius Johannes Myles de Haleseqeyn (6 March)
Johannes Fox filius Johannis Fox senioris de Brampton Magna (5 March)
Robertus Anely de Nova Wyndesore (8 March)
Willelmus Codforde de Langtforde alias dictus Willelmus Dryere de Codforde alias dictus Willelmus Whitbred de Britforde alias dictus Willelmus Frithby de

Morton alias dictus Willelmus Langton de Preston (12 March)

Petrus Letesson nuper serviens Johannis Shelton de Paulespirie (11 March)
Johannes Atkynson Doggeson de Garestange in comitatu Lancastre alias dictus Johannes filius Ade Doggeson de Garrestange (7 April)
Hugo Moyle, clericus, received a thief, copy of pardon issued 6 May 1400, writ non molestando issued 6 May 1400 [3]
Thomas Hollier alias dictus Thomas Redman, clericus, indicted for burglary, copy of pardon issued 6 May 1400, writ non molestando issued 8 May 1400 [4]